Джокович се развихри и взе една от най-категоричните си победи

Джокович се развихри и взе една от най-категоричните си победи Снимка: Getty Images

Новак Джокович показа безапелационна форма на Australian Open и се класира за четвъртфиналите с една от най-смазващите си победи в Шлема.

Водачът в ранглистата разгроми французина Адриан Манарино с 6:0, 6:0, 6:3.

В първите си два мача от турнира Ноле не беше толкова убедителен, но този път смачка съперника и му бяха необходими само 104 минути, за да продължи напред.

35-годишният Манарино е 19-и в ранглистата и очакванията бяха да окаже по-сериозна съпротива, но той загуби 13 поредни гейма срещу сърбина.

Французинът очевидно беше изморен след тежките си 5-сетови победи в миналите кръгове, докато Джокович набира скорост в надпреварата.

От създаването на ранглистата, Новак е първият тенисист, който побеждава противник от топ 20 с два "геврека" и този рекорд е показателен за преимуществото му.

На четвъртфинала той ще играе срещу Стефанос Циципас или Тейлър Фриц.

И при жените шампионката от миналата година продължава да бъде в застрашителна за съперничките си форма.

Арина Сабаленка отнесе Аманда Анисимова с 6:3, 6:2 и все още няма загубен сет на Australian Open, а това е четвъртата ѝ двусетова победа.

В половината от изиграните си сетове до момента Сабаленка загуби общо само един гейм.

Тенисистката от Беларус е фаворит №1 за втори пореден трофей, след като водачката в ранглистата Ига Швьонтек и третата в света Елена Рибакина вече отпаднаха.

Всъщност само три тенисистки от топ 10 все още са в турнира, а освен Сабаленка, най-сериозно впечатление прави Коко Гоф.

Американката също е без загубен сет и се класира на четвъртфиналите след 6:1, 6:2 над Магдалена Фреч от Полша.