Гришо стартира с чиста победа на US Open, ясен е следващият му съперник

Гришо стартира с чиста победа на US Open, ясен е следващият му съперник Снимка: Getty Images

Григор Димитров започна с чиста победа участието си на US Open и се класира за втория кръг на надпреварата.

Българинът елиминира френския квалификант Кириан Жаке с 6:3, 6:4, 6:2 за час и 47 минути игра.

Гришо далеч не изигра най-убедителния си мач и допусна сериозно количество грешки срещу противник, който е извън топ 200 в света и беше далеч от класата му.

Въпреки това, във важните моменти Димитров беше на ниво, а след по-равностойния втори сет, в третия той не остави съмнения в превъзходството си.

Неговият следващ съперник ще бъде австралиецът Ринки Хиджиката, който отстрани Алехандро Давидович Фокина със 7:6(1), 3:6, 6:4, 6:3.

Хиджиката е 62-ри в ранглистата, а най-доброто му постижение в турнирите от Големия шлем е четвъртият кръг на US Open миналата година.

При последната им среща с Григор, българинът го разби тотално с 6:1, 6:0 на турнира в Монреал.

Преди това двамата се срещнаха и в Бризбейн, където първата ни ракета също беше категоричен - 6:1, 6:4.