Гуардиола обърка точно най-важния мач: 5 извода след Ливърпул - Сити 3:0

Ливърпул нанесе шокиращо поражение с 3:0 на Манчестър Сити и взе голяма преднина в английския сблъсък на четвъртфиналите в Шампионската лига.

В шеметно първо полувреме на "Анфийлд" домакините вкараха три гола между 12-ата и 31-вата минута. А можеха да вкарат и още на доста объркания си съперник.

Втората част обаче започна с контузия на решителната фигура в червен екип Мохамед Салах, който се беше отчел с гол и асистенция до този момент. Той излезе принудително, "гражданите" натиснаха, а Ливърпул се защитаваше до края.

Атаките на Сити обаче бяха доста безплодни и те така и не стигнаха до гол на чужд терен, който щеше доста да увеличи шансовете им в реванша.

Така Юрген Клоп записа още един успех над Пеп Гуардиола, а каталунецът и неговите футболисти ще се надяват на почти немислим обрат в ответния мач.

Защо се стигна до толкова категоричен успех на Ливърпул и защо Манчестър Сити не успя да покаже силните си страни в един от най-важните си мачове за сезона?

Вижте отговорите в галерията с 5 извода от Ливърпул - Сити 3:0.