Атлетико избухна в началото и страда в края

Атлетико избухна в началото и страда в края Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид изстрада победа с 2:1 над Борусия Дортмунд у дома в първи двубой между двата тима от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Домакините отбелязаха головете си през отличното за тях първо полувреме, но във финалната фаза на мача трябваше да треперят много, за да удържат победата.

Играчите на Диего Симеоне имаха значително преимущество през първото полувреме и наказаха две големи грешки в отбраната на Борусия.

Още в 4-тата минута гостите не успяха да се справят с пресата на противника и загубиха една топка пред наказателното си поле, а Родриго де Пол се възползва и откри резултата.

В 32-рата минута нова загубена топка в опасна зона доведе до втори гол.

Тогава Антоан Гризман много интелигентно изведе Лино отляво, който покачи на 2:0.

Борусия обаче се представи по съвсем различен начин след почивката и особено в последните минути.

Себастиан Алер намали на 1:2 в 81-вата минута, а после на два пъти гредите помогнаха на "дюшекчиите".

Атлетико от своя страна не се възползва от шансовете си да отбележи трети гол, докато Юлиан Бранд с глава пропусна финалния шанс за "жълто-черните" в последната секунда на мача.