Пеп: Не ни беше лесно срещу Неймар и Мбапе; Почетино: Много е тежко, когато се получи така на полуфинала Снимка: Getty Images

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола поздрави футболистите си за обрата при победата с 2:1 над Пари Сен Жермен в първия полуфинал от Шампионската лига между двата тима на "Парк де Пренс".

"Гражданите" изоставаха в резултата след само 15 минути благодарение на гол с глава на Маркиньос, но през второто полувреме бяха значително по-добрият отбор на терена и с попадения на Кевин де Бройне и Рияд Марез обърнаха мача.

"Започнахме много добре. След това обаче получихме гол и напрежението се увеличи - каза Гуардиола. - Второто полувреме бе отлично за нас по всички показатели. Вкарахме много важни два гола на чужд терен, но ще имаме тежка задача след шест дни.

При 1:0 започнахме по-добре да владеем топката. Нямаме много опит на този етап в турнира, затова искам просто да бъдем себе си в реванша. Ние сме силни, когато играем по определен начин и не трябва да правим нещо различно. Понякога просто трябва да си спокоен и да бъдеш себе си.

През второто полувреме променихме начина на пресиране. Не ни бе лесно срещу Неймар, Мбапе и Ди Мария, затова съм доволен от представянето ни."

Междувременно Маурисио Почетино каза, че ПСЖ е задължен да опита да спечели в реванша, но говореше по-скоро като пораженец.

"Получиха се две напълно различни полувремена - каза аржентинският наставник на парижани. - През първото играхме по-добре, създадохме няколко положения и заслужавахме да водим, но през втората част те бяха по-добри.

И двата гола паднаха случайно, но истината е, че съперникът създаде повече положения от нас. В крайна сметка си поделихме по едно полувреме. Разочаровани сме от двата гола, които получихме. Още по-тежко е, че това се случва на полуфинал. През второто полувреме те бяха по-постоянни и ни бе трудно да се справим. Физически бяха по-агресивни. Трудно ни бе да печелим топката.

Във футбола трябва да вярваш. След шест дни ще опитаме да спечелим и да отбележим голове. Разбира се, поставени сме под напрежение, но във футбола трябва да опиташ."