През 1880 г. англичанинът д-р Скот започва да рекламира първата електрическа четка за зъби. Тогава обаче съществува само един проблем - че на практика тя не е използвала електричество.
Това е един от продуктите, рекламирани като електрически, но на практика използват магнетизирани железни пръчки. Неслучайно и оттам насетне продължава да расте търсенето на механичните четки за зъби.
50 години по-късно в Швейцария се появява „наследникът" на четката на д-р Скот.
Този път - наистина електрическа четка. За съжаление, също толкова нефункционална. Или поне хората са я счели за такава, тъй като бързо бива изтеглена от пазара.
И така до 1954 г., когато д-р Филип-Джи Ууг изобретява първата, наистина използваема електрическа четка за зъби - отново в Швейцария.
Първоначално намерението, стоящо зад измислянето на електрическите четки за зъби, е било те да се използват от пациенти с ограничени двигателни възможности, както и от такива с проблеми със зъбите.
С течение на времето познанията в областта на стоматологията и технологиите се развиват до такава степен, че вече имаме звукова четка за зъби - Philips Sonicare Diamond Clean, която е, меко казано, високотехнологична със своите 62 000 движения в минута, зареждаща чаша и USB калъф.
Все повече потребители осъзнават, че електрическата четка е не просто лайфстайл-аксесоар, а преди всичко - необходимост, тъй като пропуските в поддържането на добра устна хигиена са фактор за много по-сериозни проблеми със здравето на нашите зъби и венци.
И не на последно място - звуковата технология ще ни помогне не просто да почистим зъбите си по-качествено и в дълбочина, а и да се събуждаме всяка сутрин с песен на уста.
дзън-дзън, минутка за реклама.....необявена...Не звукова, , ултразвукова, космичеческа, извънземна четка за зъби, нищо не е в състояние да накара 80% от бг-населението да си измие зъбите, както и да се къпе ежедневно. Какво да се прави, традиции....