Вечният Хунтелаар пипна топката 4 пъти и вкара 2 гола след 89-ата минута (видео)

Уникално постижение записа ветеранът в редиците на Аякс Клаас-Ян Хунтелаар.

37-годишният голмайстор доказа футболното клише, че класата е вечна, след като донесе победата на своя тим с 3:1 над Твенте с два гола след 89-ата минута.

Той се превърна в първия футболист в историята на Ередивизи, който успява да се разпише два пъти, след като се появява в игра едва минута преди края на редовното време.

Резултатът беше 1:1, когато Хунтелаар замени Райън Гравенберх.

Почти веднага той получи удобна топка и я изстреля точно под гредата, а минута по-късно беше изведен зад защитата и елегантно прехвърли вратаря за втория си гол.

Още по-забележителното е, че бившият голаджия на Реал Мадрид и Милан игра с топката общо само 4 пъти и показа стопроцентова ефективност с двата си удара към вратата.

Успехът беше много важен за Аякс и изкачи тима на Ерик тен Хаг еднолично на върха в класирането с 38 точки, на 3 пред преследвачите Фейенорд и Витес.

След мача Хунтелаар потвърди, че има вероятност скоро да се завърне в закъсалия Шалке 04 в Бундеслигата.

"От Шалке са се свързали с Аякс, за да питат за мен. Прекарах 6 години и половина в Аякс и 7 в Шалке. Това са двата клуба, с които съм свързан най-силно. Сега Шалке е в трудно положение и има нужда от помощ", призна футболистът, който наскоро беше обявил, че през лятото ще прекрати кариерата си.