Резонно равенство между ЦСКА и Левски в първия им сблъсък през сезона

Резонно равенство между ЦСКА и Левски в първия им сблъсък през сезона Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА и Левски завършиха при резонно 1:1 първия си сблъсък през този сезон.

Дербито се игра при атрактивна атмосфера пред около 28 000 души и прекрасно време, но двата отбора не убедиха във футболните си качества.

На националния стадион "Васил Левски" тимът на Николай Костов поведе чрез Роналдо малко преди края на първата част, но елементарна грешка почти веднага след почивката позволи на ЦСКА да изравни чрез Джонатан Линдсет.

"Армейците" имаха преимущество и изглеждаха по-активният отбор през първото полувреме, но в самия му край получиха гол.

В 43-тата минута Цунами центрира отляво и Роналдо с глава добре насочи топката в ъгъла, за да даде преднина на Левски.

През първата част ЦСКА се отчете с непризнат гол на Дюкенс Назон заради засада.

На трибуните пък феновете взеха да се обстрелват с ракети и имаше и пострадали привърженици.

Второто полувреме беше по-интересно и започна с пропуск на Уелтън след спасяване на Бусато.

Веднага след това неувереният Пламен Андреев направи поредната си грешка в двубоя и тя беше наказана.

Вратарят излезе неразчетено без да се разбере със защитниците пред себе си, а Джонатан Линдсет открадна топката и намери пролука през наредилите се пред голлинията левскари, за да направи 1:1.

После на два пъти Назон не успя да донесе преднина на символичните домакини, докато Уелтън още веднъж се откъсна по левия фланг, но ударът му беше неточен.

После се стигна и до спречкване на играчи, каквото сме свикнали да виждаме в сблъсъците между двата тима.

С напредване на времето и "сини", и "червени" опитваха да стигнат до още някоя ситуация, с която да решат мача, но им липсваше прецизност в предни позиции.

В добавеното време Фаетон отправи точен удар, но Андреев улови.

Пред Роналдо пък се откри последния шанс за Левски, но и Бусато се отличи със спасяване и така противниците поделиха точката.

В класирането ЦСКА е на третата позиция с 25 т., докато Левски е четвърти с 23.

Лидерът Локомотив Пловдив има 29 преди двубоя си по-късно днес срещу втория Черно море.