След драма с продължения носителят на Купата отстъпи пред шампиона

След драма с продължения носителят на Купата отстъпи пред шампиона Снимка: Lap.bg

Лудогорец победи Локомотив Пловдив с 2:1 след продължения в дербито от 1/4-финалната фаза на Купата на България.

В интересен и оспорван мач в Разград шампионите отстраниха носителя на Купата от последните два сезона, макар че Локо не се даваше до последно и успя да изравни в заключителните секунди от редовното време.

Повечето продължения бяха пред вратата на Лудогорец, но домакините откриха в самото начало на втората част след центриране на Текпетей и точен удар с глава на Сотириу.

Натискът на Локомотив се засили и Кахлина направи няколко спасявания. В 93-тата минута "смърфовете" стигнаха до изравнително попадение чрез Георги Минчев, който засече отблизо центриране по земя на Алмейда.

Така се стигна до допълнителните 30 минути, в които Лудогорец грабна победата.

В 114-тата минута Мавис Чибота се възползва от неумело изчистване на Малембана, проби между няколко съперници и със светкавичен удар донесе крайното 2:1.

Лудогорец достига до полуфиналите за Купата за пръв път от три години, а останалите четвъртфинали в турнира ще се изиграят през следващите два дни.