Жилав Локомотив удържа Копенхаген на "Лаута"

Жилав Локомотив удържа Копенхаген на "Лаута" Снимка: Lap.bg

Локомотив Пловдив завърши 1:1 с Копенхаген в първи двубой от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Българският тим се представи храбро срещу силния датски съперник в оспорван мач, в който и двата тима можеха да вземат победата.

През първата част Карагарен удари гредата, а в 60-ата минута Локо поведе от дузпа чрез Димитър Илиев.

Карагарен спечели дузпата, а Митко Илиев по традиция беше безкомпромисен от бялата точка - 1:0.

15 минути по-късно обаче Пеп Биел изравни за Копенхаген от пряк свободен удар.

Гостите можеха да направят и пълен обрат, но веднага след изравнителния гол пропуснаха дузпа.

Камил Вилчек прати Илко Пиргов в обратния ъгъл, но за щастие уцели гредата.

В последните минути страхотен шанс се откри пред Карагарен на празна врата, но той беше изпреварен и не успя да донесе победата на домакините.

В добавеното време младият Айвън Ангелов получи червен картон и така Локомотив завърши с човек по-малко.

Всичко в сблъсъка ще се решава на реванша в Дания след седмица.