Белгия се измъчи срещу Португалия, но ни очаква велик четвъртфинал срещу Италия! Снимка: Getty Images

Белгия се класира за четвъртфиналите на Евро 2020 след минимална победа с 1:0 над защитаващия трофея си тим на Португалия. Единственото попадение в срещата отбеляза Торган Азар в края на първото полувреме.

Двубоят разочарова донякъде, имайки предвид очакванията за голово шоу, но Роберто Мартинес бе изготвил перфектно тактиката си със сериозна защита отзад понякога с от по шестима футболисти, а изключителният гол на Азар бе достатъчен в предни позиции.

Попадението падна в 42-рата минута. По-малкият брат Азар се възползва от недобре изчистена топка след центриране в наказателното поле и от около 21-22 метра изненада Руи Патрисио със силно фалциран удар.

В остатъка от двубоя Португалия бе далеч по-опасният отбор, като Кристиано Роналдо, Диого Жота, Жоао Феликс, Бруно Фернандеш и компания отправиха над 20 удара по посока вратата на Тибо Куртоа, много малко от които точни.

В самия край "мореплавателите" имаха две страхотни възможности за изравняване на резултата, но ги пропуснаха.

В 82-рата минута Рубен Диаш нанесе мощен удар с глава, засичайки центриране от корнер, но прати топката право в ръцете на Куртоа. Малко по-късно пък удар на Рафаел Герейро срещна лявата греда.

Сблъсъкът срещу Италия е на 3 юли на Олимпийския стадион в Баку.