Италия видя сметката на белгийските звезди, очаква ни голямо дерби и на 1/2-финала Снимка: Getty Images

Италия спечели с 2:1 срещу Белгия голямото дерби от четвъртфиналите на Евро 2020.

"Скуадра адзура" отбеляза двата си гола в силната първа част, а през втората удържа преднината си, за да отстрани белгийските звезди и да продължи към полуфиналите на надпреварата.

В страхотното първо полувреме темпото беше вихрено, а атаките се редуваха и към двете врати.

След 13 минути игра Бонучи вкара топката във вратата след центриране от статично положение, но радостта на Италия се оказа напразна, тъй като беше отсъдена засада.

После Донарума показа класата си при изстрел на Де Бройне, за да се стигне до 30-ата минута, когато "адзурите" вече наистина поведоха.

Вертонген сгреши при изнасянето на топката и Николо Барела се възползва, за да открие с хубав удар.

Тъкмо когато Белгия отново започна да създава положения, Лоренцо Инсинье покачи на 2:0 с любимото си изпълнение - диагонален удар в далечния ъгъл.

До края на полувремето оставаха само две минути, но Белгия веднага успя да отговори и да се върне в мача.

Доку беше избутан от Ди Лоренцо в пеналта и спечели дузпа, а Ромелу Лукаку стреля хладнокръвно в центъра на вратата и намали на 1:2.

През втората част качеството на играта доста падна, Италия се прибра да пази предимството си, а Белгия трудно създаваше положения.

В 61-вата минута Лукаку беше много близо до гола, а после няколко контузии накъсаха играта и не позволиха на "червените дяволи" да намерят ритъма си.

В този период Италия загуби един от най-добрите си играчи, Леонардо Спинацола, който получи тежка контузия и напусна терена плачейки.

6 минути преди края Доку отправи топовен изстрел, но малко над гредата и с това надеждите на Белгия приключиха.

Италия пък ще се изправи срещу Испания в спор за място на финала.