Още една страхотна драма на Евро 2020 и Испания е на полуфинал!

Още една страхотна драма на Евро 2020 и Испания е на полуфинал! Снимка: Getty Images

Испания се класира за полуфинал на Европейското първенство по изключително драматичен начин след победа с дузпи срещу Швейцария.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1, а от 77-ата минута испанците играеха с човек повече, но не се възползваха от предимството си.

При изстрелите от бялата точка обаче Испания беше по-точният отбор и надделя с 4:2, докато Швейцария не успя да хвърли нова бомба след отстраняването на Франция.

Испания поведе още в 7-ата минута, когато Жорди Алба отправи опасен удар от границата на наказателното поле, а топката се отклони в Денис Закария и стана невъзможна на Зомер - 1:0.

Попадението беше записано на името на Закария и се превърна в поредния автогол на това първенство.

Постепенно Швейцария се съвзе от удара и започна да играе по-открито.

В началото на второто полувреме Закария можеше да се реваншира, но ударът му с глава мина на сантиметри от лявата греда.

Швейцария продължи да играе добре и в 68-ата минута заслужено изравни.

След недоразумение между Аймерик Лапорт и Пау Торес, Фройлер изведе Джердан Шакири на отлична позиция в наказателното поле и играчът на Ливърпул стреля много точно в ъгъла за 1:1.

Устремът на "кръстоносците" беше внезапно прекършен от рефера Майкъл Оливър в 77-ата минута.

Англичанинът извади пресилен директен червен картон за едно нарушение на Ремо Фройлер и дори не пожела да се посъветва с колегите си от ВАР стаята.

Така Швейцария остана с 10 души и до края на редовното време мислеше предимно как да оцелее до продълженията.

Още в първото продължение "Ла фурия" изпусна половин дузина положения, а Ян Зомер правеше чудеса на вратата на Швейцария.

Играчите на Луис Енрике така и не успяха да стигнат до победен гол, а Швейцария докара двубоя до дузпи.

Там Серхио Бускетс удари гредата още при първото изпълнение, а после за испанците пропусна и Родри.

"Кръстоносците" обаче се провалиха цели три пъти от бялата точка, разсеяни от танците на голлинията на Унай Симон.

Стражът спаси ударите на Шер и Аканджи, а Варгас стреля над гредата.

Накрая Оярсабал отбеляза решаващата дузпа, която прати отбора му на полуфинал срещу Белгия или Италия.