Валенсия не прости на безидейната Барса

Валенсия нямаше победа над Барселона почти 12 години, но наказа безидейния тим на Кике Сетиен и записа успех с 2:0 над каталунците в двубой от 21-вия кръг на Ла Лига. Победата можеше и да е по-изразителна за "прилепите", които през първото полувреме пропуснаха дузпа.

Срещата започна с продължително владение на гостите и непрестанни подавания, които не позволяваха на футболистите да играят с топката. Но в 10-ата минута при първата атака на Валенсия, Пике не се намеси добре и фаулира Хосе Гая. Дузпата беше явна, а Марк-Андре тер Щеген успя да отрази удара на Макси Гомес със страхотна намеса.

До края на полувремето Барса имаше по-добрите шансове, но не успя да отбележи.

С началото на второто полувреме Фати и Меси комбинираха в опасна близост до вратата на Валенсия, но не успяха да сътворят нещо опасно. В 48-ата минута домакините откриха резултата след поредна неразбория в наказателното поле на Барса. Жерард Пике не успя да изчисти добре с глава, Макси Гомес овладя на гърди и имаше достатъчно време за удар.

Топката рикошира в тялото на Жорди Алба и направи голям завой преди да влезе в мрежата за 1:0. Меси и Гризман започнаха да застрашават още повече домакините, но вместо изравнително попадения, четвърт час преди края Валенсия удвои. Макси Гомес не беше покрит от Сержи Роберто и нападателят на домакините завъртя топката до лявата греда на Тер Щеген за 2:0. В 81-вата топката посети мрежата на каталунците за трети път, но съдията не зачете гола заради явно нарушение в атака.

Барса остава с 43 точки, колкото има и Реал Мадрид, който в неделя гостува на Валядолид и може да дръпне на вечния си съперник.