5 статистики, които доказват огромния прогрес на Арсенал

С 3:1 над Лестър в атрактивен мач, Арсенал постигна десетата си поредна победа във всички турнири.

Водени от прекрасния в тази среща Месут Йозил, който разгърна плеймейкърските си качества, "артилеристите" спечелиха благодарение на вдъхновяващи комбинации и бърз отборен футбол, напомнил за най-добрите години под ръководството на Арсен Венгер.

Преди това обаче, Арсенал започна трудно в първия половин час и Лестър заслужено поведе, а заслужаваше да получи и дузпа за игра с ръка на Роб Холдинг.

Йозил изравни в края на полувремето, а след почивката резервата Пиер-Емерик Обамеянг завърши с голове две много красиви атаки. Така победната серия стигна двуцифрено число и лондончани отново се доближиха на 2 т. зад лидерите в класирането Ливърпул и Манчестър Сити.

С нова сила се разгоря дебатът може ли отборът на Унай Емери да бъде реален претендент за титлата още този сезон, но самият мениджър не се поддава на еуфория.

"Все още трябва да се научим да контролираме мачовете по-добре", отбеляза испанецът след срещата. "През първото полувреме не играхме добре, но след това показахме класа и сърце".

Естествено, по-песимистично настроените отбелязват, че успехите на Арсенал напоследък са срещу скромни съперници и не дават реална представа за силата на отбора. Достатъчно е обаче да си припомним как изглеждаше този тим през миналия сезон, за да се убедим, че с Емери "топчиите" са на прав път.

Придържайки се към правилото, че цифрите не лъжат, обръщаме внимание на 5 статистически показателя на Арсенал и неговите футболисти, доказващи огромния прогрес на този тим.

Спираме се и върху един показател, който показва къде отборът все още отстъпва на големите си конкуренти.