Хеттрик на Роналдо засили Португалия към Катар

Хеттрик на Роналдо засили Португалия към Катар Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо се отчете с хеттрик за Португалия при разгрома с 5:0 над гостуващия Люксембург в световна квалификация от група А.

Суперзвездата не пропусна да подобри головата си статистика срещу аутсайдера, като му помогнаха две дузпи в полза на домакините още в началните минути.

Кристиано изпълни точно от бялата точка в 8-ата и 13-тата минута, а малко след това Бруно Фернандеш покачи на 3:0.

След почивката се разписа и Жоао Палиня, а Роналдо на няколко пъти беше близо до хеттрика, преди да го постигне три минути преди края с удар с глава.

С победата Португалия си гарантира най-малко бараж за участие на Световното първенство в Катар, но има отлични шансове и за директно класиране.

Отборът е втори в таблицата с 16 т. пред Сърбия със 17.

За "мореплавателите" остават два мача до края на квалификациите, докато сърбите имат само един. Директният дуел между Португалия и Сърбия е на 14 ноември.