Хвича блесна и Конте постигна първа победа с Наполи

Хвича блесна и Конте постигна първа победа с Наполи Снимка: Getty Images

Наполи победи с 3:0 Болоня и постигна първи успех под ръководството на Антонио Конте.

След кошмарния старт на Серия "А" и загубата с 0:3 от Верона, тази вечер неаполитанците се реваншираха пред своите фенове.

В основата на успеха беше звездата Хвича Кварацхелия, който се отчете с гол и асистенция.

Първият половин час беше тежък за Наполи и Болоня създаде доста проблеми на домакините.

После Кварацхелия удари гредата с глава, а в самия край на полувремето изведе по прекрасен начин капитана Джовани Ди Лоренцо, който откри резултата.

В 75-ата минута грузинецът направи самостоятелен пробив и стреля, а рикошет в защитник му помогна да се разпише за 2:0.

В самия край тъкмо влезлият Давид Нерес записа първа асистенция, а друга от резервите Джовани Симеоне отбеляза третото попадение.

По същото време Рома разочарова и загуби с 1:2 от Емполи у дома.

Така "вълците" остават само с една точка след първите два кръга.