Класики изпратиха Юнайтед и Сити напред за Купата на лигата

Класики изпратиха Юнайтед и Сити напред за Купата на лигата Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити се класираха за четвъртфиналите в Купата на лигата с уверени победи с по 3:0 като гости на своите съперници.

Сити надделя над Бърнли с два гола на Рахийм Стърлинг и с дебютно попадение за клуба на Феран Торес.

Така играчите на Пеп Гуардиола се върнаха на победния път след болезненото 2:5 срещу Лестър през уикенда.

Юнайтед победи с 3:0 Брайтън с голове на Скот Мактоминей, Хуан Мата и Пол Погба.

Само преди няколко дни на същия стадион "червените дяволи" имаха големи проблеми със съперника и победиха с 3:2 с дузпа в 98-ата минута, но днес двубоят протече далеч по-спокойно за тях.

Мактоминей откри с глава в края на първото полувреме, а през втората част Мата удвои след технична асистенция на Дони ван де Беек.

10 минути преди края Погба блесна с перфектно изпълнение на пряк свободен удар, при което вратарят на Брайтън не помръдна от мястото си.

Напред в надпреварата продължи също Евертън след успех с 4:1 над Уест Хем с хеттрик на Доминик Калвърт-Люин.

За четвъртфиналите се класира и Нюкасъл, който се затрудни срещу четвъртодивизионния Нюпорт Каунти, но го отстрани с 1:1 в редовното време и 5:4 при дузпите.