Неочакван голмайстор осигури успешното начало на ерата "Рангник"

Неочакван голмайстор осигури успешното начало на ерата "Рангник" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 1:0 на "Олд Трафорд" в първия мач на Ралф Рангник начело на английския гранд.

"Червените дяволи" трудно стигнаха до така нужния гол, но доминираха през целия мач и надделяха заслужено, а в герой се превърна бразилецът Фред.

Полузащитникът се разписа с техничен прехвърлящ удар извън пеналта в 77-ата минута и това се оказа достатъчно на домакините.

Малко преди това Джордан Аю пропусна големия шанс на лондончани да излязат напред в резултата и да вгорчат дебюта на германския треньор.

Иначе Рангник не поднесе никакви изненади в титулярния състав, а тимът му започна агресивно и доминираше от самото начало.

Няколко пропуска обаче попречиха резултатът да бъде открит преди почивката.

През втората част манчестърци по-трудно стигаха до ситуации, преди да успеят да стигнат до необходимото попадение.

В класирането Юнайтед е шести с 24 т. и се доближи само на 3 от четвъртия Уест Хем.

Изоставането от върха обаче остава сериозно - лидерът Манчестър Сити има 11 т. повече.