Патрик Виейра спря Арсенал на "Емирейтс"

Патрик Виейра спря Арсенал на "Емирейтс" Снимка: Getty Images

Арсенал едвам се добра до точка и завърши 2:2 при домакинството на Кристъл Палас в последния мач от кръга на Висшата лига.

На "Емирейтс" играчите на Микел Артета изоставаха до 96-ата минута на мача, когато Александър Лаказет ги спаси от загуба.

Преди това Палас, воден от легендата на Арсенал Патрик Виейра, успя да направи пълен обрат и вече докосваше победата.

Пиер-Емерик Обамеянг откри за домакините в 8-ата минута при първата по-добра атака на тима си.

През втората част Кристиан Бентеке изравни, а после Едуард завърши отлична контраатака за 2:1.

В края обаче резервата Лаказет вкара отблизо с добавка след спасен удар на Тиърни.

В класирането Арсенал остава едва на 12-то място с 11 т., докато Кристъл Палас е с две места по-надолу с 8 т.