Преродена Италия обърна Франция насред Париж

Преродена Италия обърна Франция насред Париж Снимка: Getty Images

Италия изигра най-добрия си мач от години и записа една от редките си победи над Франция в последните десетилетия след 3:1 на "Парк де Пренс" в първия мач от Група 2 на Лига А от Лигата на нациите.

Успехът е първи за италианците над този съперник от 2008 година насам.

"Адзурите" изоставаха в резултата след само 13 секунди, когато Брадли Баркола се възползва от грешка в отбраната на Италия.

От този момент нататък тимът на Лучано Спалети бе по-добрият на терена. Можеше да изравни още в шестата минута, но удар с глава на Фратези срещна напречната греда.

В 30-ата минута Димарко изравни резултата с брутален удар воле след асистенция на Тонали.

Малко след почивката италианците се възползваха от грешна на Канте, който не бе на обичайната си висота, и след бърза контра осъществиха пълен орат. Центриране на Ретеги по земя отдясно намери по перфектен начин Фратези, който прати топката в мрежата на Менян за втори път.

Крайното 3:1 оформи резервата Джакомо Распадори в 74-тата минута след хубава триходова комбинация.

Единствената лоша новина за "адзурите" от тази вечер бе контузията на Калафиори, който бе ударен лошо от Дембеле без никакъв умисъл, докато французинът падаше на земята след единоборство с друг италианец.

Така тимът на Спалети започна успешно новата кампания в Лигата нациите, а в следващия си двубой след три дни играе с Израел. Тогава Франция приема Белгия.