Роналдо сложи край на сушата, Юнайтед победи с човек повече (видео)

Роналдо сложи край на сушата, Юнайтед победи с човек повече (видео) Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се върна към победите с важен успех с 2:0 над Брайтън на "Олд Трафорд".

След три поредни мача без победа във всички турнири, играчите на Ралф Рангник взеха трите точки и поне временно си върнаха четвъртото място в Премиър лийг.

Кристиано Роналдо пък сложи край на головата си суша, която беше продължила 6 поредни мача.

Всъщност обаче първото полувреме беше за Брайтън и гостите надиграха съперника, но изпуснаха няколко добри положения, а Давид де Хеа отново се изяви блестящо.

В началото на втората част всичко се обърна. Първо Роналдо откри с класно изпълнение от границата на наказателното поле.

Само две минути по-късно Люис Дънк беше изгонен с директен червен картон, след като загуби топката пред пеналта и извърши нарушение като последен в защитата.

Така Брайтън трябваше да доиграе с 10 души.

Гостите продължиха да се борят и стигнаха до греда, а Юнайтед не успяваше да си реши мача чак до последните секунди, когато Бруно Фернандеш сам завърши контраатака за 2:0.

В класирането "червените дяволи" са четвърти с 43 т., а след тях са Уест Хем с 41 и Арсенал с 39.

"Артилеристите" обаче са изиграли цели три мача по-малко.