Юнайтед направи обрат с рамо от ВАР

Юнайтед направи обрат с рамо от ВАР Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи Брайтън с 2:1 на "Олд Трафорд" в 30-ия кръг на Висшата лига.

Бившият играч на "червените дяволи" Дани Уелбек вкара за гостите в 13-тата минута, а първата част определено беше слаба за домакините.

След почивката Юнайтед вдигна нивото и Маркъс Рашфорд изравни след асистенция на Бруно Фернандеш.

Малко след изравнителния гол Брайтън можеше да получи дузпа, тъй като Хари Магуайър наруши баланса на Уелбек в пеналта и не позволи на нападателя да нанесе удар.

Реферът Майк Дийн обаче не отсъди наказателен удар, ВАР също не прецени, че в ситуацията има съдийска грешка.

Мейсън Грийнууд реши всичко в 83-тата минута, когато реализира с добавка след неуспешно воле на Пол Погба.

Така Грийнууд отбеляза първото си шампионатно попадение през годината, а Юнайтед събра 60 т. на второто място и вече е с 4 пред третия Лестър.

Лидерът Манчестър Сити обаче остава далеч напред със 74 т.