Юнайтед пусна куриозен гол, но Роналдо се погрижи за обрата

Юнайтед пусна куриозен гол, но Роналдо се погрижи за обрата Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед надви Арсенал с 3:2 във вълнуващ последен мач от междинния кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" изостанаха рано в резултата, но стигнаха до обрат и с два гола на Кристиано Роналдо грабнаха победата.

Арсенал поведе с куриозен гол в 13-тата минута, при който вратарят Давид де Хеа беше настъпен от съотборника си Фред и легна контузен след един ъглов удар.

Емил Смит Роу обаче прати топката от воле във вратата на превиващия се страж преди Мартин Аткинсън да надуе свирката. Първоначално реферът не призна гола, но впоследствие беше принуден да го присъди - 1:0 за гостите.

Юнайтед натисна, но не успяваше да създаде чисто положение до 44-тата минута, когато Бруно Фернандеш изравни в стотния си мач за отбора.

Втората част започна с попадение на Кристиано Роналдо, който засече подаване на Рашфорд за 2:1. Това беше гол №800 във великата кариера на португалеца.

Само три минути по-късно Мартин Йодегор се разписа по сходен начин за 2:2 и дербито отново стана непредсказуемо.

Решаващият момент дойде в 70-ата минута, когато Йодегор препъна Фред с необмислено влизане в пеналта. Наложи се Аткинсън да получи сигнал от ВАР стаята, за да прегледа ситуацията и да отсъди дузпа.

Роналдо се нагърби с отговорността от 11-те метра и прати топката в центъра на вратата за 3:2.

Арсенал продължи да се бори до последно и Пиер-Емерик Обамеянг изпусна страхотно положение, при което Де Хеа спаси.

Това беше последният мач, в който манчестърци са водени от Майкъл Карик. Новият треньор Ралф Рангник изгледа срещата от трибуните, а в неделя вече ще е на скамейката срещу Кристъл Палас.

В класирането Юнайтед е седми с 21 т. и остава зад петия Арсенал с 23.