Зашеметяващ дебютен гол и успешен старт за обновения Челси

Зашеметяващ дебютен гол и успешен старт за обновения Челси Снимка: Getty Images

Челси стартира с победа новия сезон във Висшата лига.

Тимът на Франк Лампард надделя с 3:1 като гост над Брайтън и без да покаже някакъв сензационен футбол, свърши работата си на "Амекс".

Скъпоструващите нови попълнения Тимо Вернер и Кай Хаверц бяха титуляри, като първият спечели дузпа за тима си.

Брайтън започна силно срещата, но Челси се възползва от единствената сериозна грешка, която съставът допусна в тези минути.

В 22-ата минута пресечен пас позволи на гостите да контраатакуват, Тимо Вернер получи извеждащ пас, спринтира и беше препънат от вратаря Матю Райън в пеналта.

Жоржиньо реализира отсъдената дузпа за 1:0.

В 54-ата минута Леандро Тросард изравни с изненадващ коварен удар, който завари Кепа неподготвен.

Само минута и половина по-късно Рийс Джеймс изведе Челси отново напред със страхотна тупалка от 25 метра в горния ляв ъгъл.

Това беше дебютен гол на юношата на "сините" във Висшата лига.

В 66-ата минута Курт Зума засече едно центриране от корнер, Уебстър инстинктивно отклони топката и подведе вратаря си, а резултатът стана 3:1 за Челси.