България устоя на македонските грубости и грабна победата в Скопие

България устоя на македонските грубости и грабна победата в Скопие Снимка: Startphoto.bg

Българският национален отбор измъкна ценна победа с 1:0 срещу Северна Македония в Скопие и постигна втори пореден успех под ръководството на новия селекционер Младен Кръстаич.

Нашите устояха на грубостите и провокациите на македонците и надделяха с гол на Кирил Десподов в началото на второто полувреме.

Бяхме подпомогнати и от ранния червен картон за домакините, които играха с човек по-малко още от 14-тата минута.

Стадионът в Скопие освирка мощно българския химн преди първия съдийски сигнал, а от самото начало на терена започнаха грубостите и във втората минута реферът извади жълт картон на Марин Петков.

В 14-тата минута Тодоровски влезе с бутоните напред в коляното на Петков и получи задължителен директен червен картон, а мачът се изнерви и играта съвсем се накъса.

България не успяваше да се възползва от численото предимство и да създаде положение пред вратата на Димитриевски, а усилващият се дъжд над Скопие затрудни още повече и двата тима.

Македонците пък се чувстваха все по-комфортно в намален състав и Ристовски отправи много тежък удар, спасен от Даниел Наумов.

Кръстаич реагира и направи две смени още на почивката, а България започна силно второто полувреме и откри резултата.

При контраатака в 50-ата минута Радослав Кирилов пусна прехвърлящ пас към Десподов, който овладя на гърди и разстреля вратаря за 1:0.

В следващите минути "трикольорите" можеха да си решат мача, но изстрел на Недялков с глава беше изчистен от голлинията.

След 60-ата минута Македония се разигра и последваха тежки минути пред нашата врата.

Валентин Антов се оказа последна преграда пред гола след удар на Алиоски от воле. Силите на домакините обаче привършиха и към края те вече изобщо не можеха да сдържат нервите си. При смяната на Ради Кирилов се стигна до спречкване и сблъсъци между футболистите на терена.

Реферът спести още поне 1-2 червени картона за домакините, но по-важното е, че резултатът се запази до края.

Победата означава, че България не само завършва втора в своята група в Лигата на нациите, но и ще запази мястото си в четвърта урна при жребия за квалификациите за Евро 2024.

От 2018 г. насам националите нямаха победа при гостуване, също оттогава не бяха постигали два поредни успеха.

В крайното класиране в група 4 от Лига C Грузия е победител с 16 т. пред България с 9, Северна Македония със 7 и Гибралтар с 1.