Безобразен ЦСКА няма да играе в Европа, фенове нахлуха и прекъснаха баража

Безобразен ЦСКА няма да играе в Европа, фенове нахлуха и прекъснаха баража Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА завърши сезона с голям провал и ще пропусне европейските клубни турнири, а феновете на тима предизвикаха ексцесии.

Тимът на Стамен Белчев загуби с 0:2 от ЦСКА 1948 баража за класиране в Лигата на конференциите, а към края привържениците нахлуха на терена и прекъснаха срещата.

На "Васил Левски" домакините се представиха безобразно и с това причиниха агресията на своята публика. Загубата им означава, че нито Левски, нито ЦСКА ще представят страната ни в Европа през следващата кампания.

ЦСКА 1948 откри в 30-ата минута с гол на Неделко Пишчевич след центриране отляво.

Само две минути по-късно от ЦСКА си мислеха, че са изравнили, защото Християн Петров порази вратата с глава.

Оказа се обаче, че е имало засада, а ВАР се намеси и попадението беше отменено.

В добавеното време на първата част ЦСКА 1948 за малко да вкара втори гол, но Педриньо нацели гредата.

Все пак скоро след почивката бразилецът блесна с незабравимо изпълнение.

В 53-тата минута Педриньо стреля от фал от много голяма дистанция и изненада излезлия напред Евтимов с великолепен удар за 2:0.

Оттам нататък ЦСКА нямаше идея как да обърне развоя на мача и разочарованието беше тотално.

Три минути преди края на двубоя разярените фенове нахлуха на терена и атакуваха с прътове и други предмети полицаи, играчи и треньори.

Имаше ранен полицай, който беше откаран с линейка.

Ситуацията излезе напълно извън контрол, а футболистите бързо се прибраха в съблекалните.

След известна пауза обстановката се успокои, а мачът беше доигран, за да стане факт и крайният резултат.