Ботев Пловдив е последният български евроучастник

Ботев Пловдив е последният български евроучастник Снимка: Lap.bg

Ботев Пловдив ще бъде четвъртият български участник в европейските клубни турнири.

Пловдивчани спечелиха с 2:1 днешния плейоф срещу Берое в Коматево и си заслужиха място в Лигата на конференциите.

Двубоят противопостави третия срещу седмия в крайното класиране на efbet Лига.

В самото начало беше отсъдена дузпа в полза на Ботев, но тя беше отменена.

Все пак домакините поведоха чрез Брахими в 38-ата минута, а малко след почивката Па Конате удвои със силен удар с левия крак.

Почти веднага Давиде Мариани върна Берое в мача с точен удар отдалеч, но до края старозагорци не успяха да пратят двубоя в продължения.

Така Ботев се присъединява към Левски и ЦСКА в Лигата на конференциите, а Лудогорец отново ще бъде българският представител в Шампионската лига.

С днешния бараж бе отбелязан и краят на сезон 2021/22 в Първа лига.