Левски с класика над Пирин, 18-годишен с два гола

Левски с класика над Пирин, 18-годишен с два гола Снимка: Lap.bg

18-годишният Марин Петков отбеляза два гола при победата на Левски над Пирин Благоеврад с 3:0.

Успехът дойде пред празните трибуните на "Георги Аспарухов", след като Левски бе наказан за ради хвърлен камък от феновете по време на мача с Лудогорец.

Петков откри резултата в 25-ата минута. Георги Миланов "опъна" прекрасен извеждащ пас към младока, той се измъкна зад отбраната на гостите, след което успя да преодолее и вратаря.

Първоначално страничният рефер вдигна флага си за засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено.

В началото на втората част бившият нападател на Левски Станислав Костов можеше да изравни, но негов удар срещна напречната греда.

В 63-тата минута Петков направи резултата 2:0, след като засече центриране от корнер на Ради Цонев. Крайното 3:0 оформи Билал Бари в самия край след груба грешка на вратаря Хенгелман, който, излязъл пред наказателното си поле, не успя да изчисти една топка и я подари на Бари.

Победата е втора поред за "сините" след успеха над Локомотив София. Благодарение на победата Левски се изкачи на осмата позиция с актив от 14 точки, докато Пирин остава последен с осем.