Левски се провали на "Герена", късен обрат за Славия

Левски се провали на "Герена", късен обрат за Славия Снимка: Startphoto.bg

Трагичното представяне на Левски през последния месец продължава и тимът загуби с 1:2 от Славия насред "Георги Аспарухов", за да запише седми пореден мач без победа.

Левски се провали по познат сценарий, след като водеше в резултата, но не успя да си реши мача навреме и дори пропусна дузпа.

После домакините допуснаха изравняване при първия точен удар към вратата си, а минута преди края Славия стигна до трите точки с победен гол.

Ивелин Попов откри резултата в 20-ата минута, след като засече с глава центриране отляво на Цунами.

През втората част обаче Попето се превърна в грешник и пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Галин Иванов.

Опитният нападател стреля неубедително и Светослав Вуцов изби удара му.

Последваха още пропуски на "сините" и в 77-ата минута Емил Виячки изравни с удар от въздуха след един корнер.

В 89-ата минута резервата Ерол Дост донесе победата на Славия - втора поредна над този противник със същия резултат.

Така Левски остава без победа от началото на октомври насам и е шести в таблицата с 29 т., колкото има и седмият Черно море.

Славия изпревари днешния си съперник и събра 32 т. на четвъртата позиция.