Левски се провали в зрелищно столично дерби с пет гола

Левски се провали в зрелищно столично дерби с пет гола Снимка: Startphoto.bg

Локомотив София удари Левски с 3:2 в Надежда в зрелищно столично дерби от десетия кръг на efbet Лига.

Двата тима изиграха интересен мач, в който "сините" на два пъти изравняваха, но допуснаха решаващ гол в 90-ата минута, признат след доста колебания от съдията.

В 8-ата минута Милошев откри за домакините след неубедителна намеса на вратаря на Левски Пламен Андреев, който не успя да боксира добре при едно излизане.

Още по-лошата новина за Станимир Стоилов е, че при приземяването Андреев контузи съотборника си Сонко Сундберг - един от основните защитници на Левски беше принудително заменен, а травмата му изглеждаше сериозна.

В 18-ата минута Георги Миланов изравни с отлично изпълнение на пряк свободен удар.

В началото на втората част Красимир Милошев вкара втори гол след шут отдалеч и нова лоша намеса на Андреев.

В 74-тата минута Патрик-Габриел Галчев направи 2:2, отново след далечен удар.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Илия Димитров отбеляза победния гол за Локомотив.

Попадението дълго беше разглеждано от главния съдия Валентин Железов заради игра с ръка на Кацаров при атаката.

Топката наистина се спря в ръката на Кацаров, но реферът все пак призна гола.

Това е втора загуба за "сините" от началото на сезона и тя сложи край на серията от пет поредни победи.

Левски остава шести в класирането с 15 т., колкото има и Локомотив.

"Железничарите" обаче са изиграли три мача повече.