Левски влезе в шестицата с пета поредна победа

Левски влезе в шестицата с пета поредна победа Снимка: Start-photo.bg

Левски постигна петата си поредна победа в efbet Лига и надделя рутинно с 2:0 над Арда на "Георги Аспарухов".

Гостите успяха да затруднят отбора на Станимир Стоилов, който не изигра най-добрия си мач, но с голове на Андриан Краев и Марин Петков стигна до трите точки.

Краев откри резултата в 20-ата минута с глава след корнер при неубедителна намеса на Господинов, който пусна топката в близкия си ъгъл.

"Сините" решиха двубоя едва 4 минути преди края, когато Марин Петков беше изведен от Билал Бари и не пропусна сам срещу Господинов.

Така Левски се изравни по точки с Арда и се изкачи на шестото място в класирането с 15 пункта.

Временният лидер ЦСКА 1948 има 20 т., но е изиграл три мача повече от Левски.

Следват ЦСКА и Лудогорец с по 19 т. и с един изигран мач повече от "сините".