Лудогорец мина през драма с дузпи, за да се класира на финала

Лудогорец мина през драма с дузпи, за да се класира на финала Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец - ЦСКА 1948 ще бъде финалът в тазгодишното издание на Купата на България.

Разградчани стигнаха до мача за трофея по най-трудния начин след 120-минутна драма и дузпи в реванша с Черно море.

На "Хюфефарма Арена" тимът на Илиан Илиев вкара за 2:1 в последната секунда на редовното време, за да изравни общия резултат до 3:3, но после отстъпи с 1:4 при дузпите.

През първата част Лудогорец на два пъти пропусна да поведе, като първо Игор Пластун стреля с глава след центриране на Кирил Десподов, но уцели гредата.

По-късно Пластун вкара топката във вратата с добавка, но беше отсъдена засада.

В 55-ата минута Черно море беше отборът, който удари първи. Васил Панайотов вкара отблизо с глава за 1:0 след центриране отляво.

Само две минути по-късно обаче Десподов центрира и Спас Делев изравни с добре насочен удар, също с глава.

Към края "моряците" намериха сили да наложат натиск и така се стигна до драматичните последни минути на редовното време.

Първо Черно море поиска дузпа за игра с ръка на Оливие Вердон, но не я получи. В 94-тата минута Симон Слуга спаси удар на Пашеко и си мислеше, че е класирал Лудогорец на финала.

Но в петата минута от добавеното време защитата на "орлите" не успя да се справи с една изсипана топка, Даниел Димов я отклони и тя някак стигна до Матеус Машадо, който направи 2:1 и вкара мача в продължения.

В допълнителните 30 минути Лудогорец беше по-активният тим, но не стигна до победно попадение.

При дузпите обаче домакините стартираха уверено, докато Черно море пропусна още при първия опит - Атанас Илиев прати топката високо над вратата.

Играчите на Лудогорец отбелязаха и при следващите си две изпълнения, а Едгар пропусна третото за Черно море след спасяване на Слуга.

Така на "орлите" им трябваше още само един точен удар и Видал го донесе, с което класира отбора си за финал.

Двубоят ЦСКА 1948 - Лудогорец предстои на 24 май на националния стадион "Васил Левски".