Лудогорец се завърна на върха след 4-голово шоу срещу Черно море

Лудогорец се завърна на върха след 4-голово шоу срещу Черно море Снимка: start-photo.bg

Лудогорец спечели най-очаквания мач от 21-вия кръг на родното първенство, побеждавайки с 3:1 Черно море в Разград.

Шампионите направиха пълен обрат, след като Дани Мартин се възползва от грешка в защитата на домакините и още в седмата минута даде аванс на "морето".

В 13-ата Фон Витри се реабилитира за грешката си, добре изведе Текпетей по дясното крило, откъдето той намери Руан Секо, който на близка греда засече топката в мрежата.

В 36-ата минута Рик Джонатан бе изведен добре, преодоля Атанасов и копна топката над плонжа на Дюлгеров. Иса се върна и изчисти от гол линията, но недостатъчно добре и Секо отблизо прати топката в опразнената врата.

Якуб Пьотровски оформи крайното 3:1 в края на полувремето с хубав удар от около 12-13 метра.

През втората част Черно море създаде няколко опасности пред Пат и веднъж дори удари гредата, но не успя да стигне до нов гол.

Най-доброто положение за Лудогорец през вторите 45 минути пък дойде след директно изпълнение от пряк свободен удар на Тодор Неделев, но шутът му бе спасен от Дюлгеров.

С победата Лудогорец се изравни по точки с ЦСКА и Черно море - по 45, но тъй като е с по-добри показатели, излезе на първата позиция.