Нова излагация за ЦСКА и домакинска загуба

Нова излагация за ЦСКА и домакинска загуба Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА допусна още една издънка в българското първенство и загуби с 0:1 домакинството си на Септември.

При завръщането си на стадион "Васил Левски", "армейците" демонстрираха немощ в предни позиции. Те очаквано имаха преимущество, но така и не успяха да преодолеят здравата отбрана на водения от Николай Митов тим.

Първоначалният натиск на ЦСКА не даде резултат и Септември откри в 39-ата минута.

Тогава Асен Чандъров опита подаване и след рикошет топката стигна до Бертранд Фурие, който веднага стреля точно във вратата за 1:0.

В самия край на полувремето се стигна до спорна ситуация.

Реферът отсъди нарушение срещу Кареасо на границата на наказателното поле.

ВАР показа, че фалът е бил вътре в пеналта и ако наистина правилата са нарушени, трябва да последва дузпа.

Съдията обаче прецени и че Кареасо е паднал твърде леко и реши въобще да не отсъжда фал в полза на ЦСКА.

В началото на второто полувреме "червените" организираха няколко добри атаки, но в 58-ата минута гредата спря Септември за втори гол след удар с глава на Асен Чандъров.

После Димитър Шейтанов спаси удар на Коялипу.

В 87-ата минута Септември остана с 10 души заради втори жълт картон на Митко Митков.

ЦСКА обаче също доигра в намален състав, тъй като Лумбард Делова се контузи, а Александър Томаш беше извършил всичките си смени.

Последва финален натиск на домакините, в който се включи и вратарят Густаво Бусато, но Септември удържа и се поздрави с първа победа над ЦСКА в 13 мача.

Мъките на "червения" клуб продължават и с едва 10 т. играчите на Томаш се намират на 12-тата позиция в таблицата.

Следващият мач на ЦСКА е дербито с Левски, което ще се изиграе на 19 октомври, след паузата за националните отбори.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.