Славия изпусна отново да огорчи Левски

Славия изпусна отново да огорчи Левски Снимка: Startphoto.bg

Левски постигна изстрадана победа с 2:0 над Славия на "Герена" в поредно издание на най-старото столично дерби.

Тимът на Николай Костов започна добре и се оттегли на почивката с гол преднина, но беше сериозно надиграван през цялата втора част.

"Белите" направиха редица пропуски, а Пламен Андреев се прояви безупречно на вратата на домакините, преди всичко да се реши с втори гол в самия край.

Рикардиньо даде преднина на Левски с хубав удар отдалеч в 38-ата минута.

Минута преди почивката беше отсъдена и дузпа за "сините", но след дълго разглеждане с ВАР съдиите прецениха, че е имало засада в ситуацията.

В началото на второто полувреме Славия създаде две положения и показа амбиция да обърне развоя.

Домакините пък тотално изпуснаха инициативата и изживяха тежки минути.

Пламен Андреев направи важно спасяване след добре изпълнен пряк свободен удар от Тони Тасев. После Велко Йеленкович изпусна златен шанс 5 минути преди края.

Завърналият се в игра Билал Бари пък пропусна да реши всичко в полза на "сините".

После се стигна до ново важно спасяване на Андреев, а в продължението Марин Петков вкара гола на успокоението с десния крак след центриране отляво.

Така Левски прибави важни три точки към актива си и събра 51 на четвъртото място в класирането.

Лидерът Лудогорец е с 57, но и с два мача по-малко.