ЦСКА изпусна дузпа в 102-рата минута и вече не държи съдбата си в ръце

Лидерът в класирането на Първа лига ЦСКА стигна само до точка срещу ЦСКА 1948 у дома (1:1) и ще трябва да се надява на чужда помощ, за да стане шампион за първи път от 15 години.

"Червените" изпуснаха спорна отсъдена дузпа в 102-рата минута, което направи нещата на "Армията" още по-драматични.

ЦСКА поведоха с две точки на Лудогорец, но по-късно тази вечер разградчани приемат Левски и при победа ще излязат начело с една точка преди последния кръг.

В него за ЦСКА предстои вечно дерби с Левски, а разградчани гостуват на Черно море.

Подкрепян бурно от публиката си, ЦСКА започна сковано. Постепенно обаче домакините се окопитиха и погледнаха към вратата на ЦСКА 1948. Гарсес и Хайнц пропуснаха добри ситуации.

Всичко по-интересно през полувремето се случи в последните му пет минути. В 40-ата Тибо Вион хвърли от тъч в наказателното поле на гостите. Петров изчисти, топката попадна в Махмутович, който стреля не много силно по земя от двайсетина метра, но шутът изненада Ганев и влетя в мрежата.

В 44-тата минута домакините бяхо близо до втори гол. Хайнц попаде на Турицов. Защитникът центрира на първа греда, където Гарсес изпревари Грънчов и шутира, но покрай дясната греда. Много скоро възпитаниците на Саша Илич бяха наказани за пропуските си. Тъкмо започваше добавената минута, когато Педриньо отправи изстрел от над 30 метра, а Густаво Бусато се намеси крайно неубедително и резултатът бе изравнен.

През втората част изобилстваше от напрежение, което не допринесе за качеството на мача. Домакините така и не успяваха да наложат натиск и да стигнат до жизнено необходимото.

Но бяха дадени осем допълнителни минути. Причината за тях беше прекъсване, предизвикано от феновете в средата на втората част, когато трибуните на "Армията" грейнаха от пиротехника.

Във втората минута на добавеното време Назон не успя да засече във вратата от няколко метра, след като се размина с кълбото след центриране от корнер.

Драмата обаче тепърва предстоеше.

При едно разбъркване в наказателното поле на гостите топката закачи ръката на Ангел Грънчов, а след дълго умуване и консултация с ВАР домакините получиха дузпа. Зад топката застана Иван Турицов, но националът не успя да уцели вратата.