ЦСКА се провали за второто място, отива на бараж за Европа

ЦСКА се провали за второто място, отива на бараж за Европа Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА загуби битката за второто място в efbet Лига след загуба с 0:1 от Черно море у дома и ще трябва да играе бараж за класиране в евротурнирите.

Тимът на Стамен Белчев изигра разочароващ мач срещу прекия си конкурент за сребърните медали и вече няма как да измести днешния си съперник от втората позиция.

Това означава, че за влизане в Лигата на конференциите ЦСКА ще играе бараж срещу седмия в класирането, който за момента е ЦСКА 1948.

Черно море пък за пръв път в своята история ще се окичи със сребърните медали в българския шампионат и ще участва в Лигата на конференциите.

Преди почивката сериозни положения нямаше, макар че двата тима си размениха по една нелоша ситуация.

Малко преди паузата ЦСКА поиска дузпа, но ВАР разгледа положението и не видя нарушение.

По-интересните събития бяха през второто полувреме.

В 50-ата минута Густаво Бусато беше изгонен за много тежко нарушение извън наказателното му поле.

Наложи се смяна и влизане на резервния вратар Димитър Евтимов, който секунди по-късно получи гол от отсъдения фал.

Атанас Илиев стреля, Евтимов изби с една ръка, но Пабло Гарсия направи добавка и изведе "моряците" напред.

ЦСКА можеше да се върне в мача, след като получи дузпа в 62-рата минута.

След дълга пауза обаче наказателният удар беше отменен, тъй като ВАР видя много тънка засада.

Там някъде завършиха надеждите на "армейците", че могат с човек по-малко да стигнат до някакъв обрат.