Уелтън се завърна с гол при класика на Левски на "Герена"

Уелтън се завърна с гол при класика на Левски на "Герена" Снимка: start-photo.bg

Уелтън се завърна с гол в титулярния състав на Левски и помогна на "сините" за победата с 3:0 над Локомотив Пловдив на "Герена".

Това бе последно домакинство за "сините" преди зимната пауза. В последните си два мача от 2023 година Левски гостува на Хебър за Купата, след което пътува до Враца в мач от послендия кръг за първенство от зимния полусезон.

Кристина Димитров откри резултата в 14-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Марин Петков.

Уелтън покачи на 2;0 в края на първата част с хубав удар по диагонала, а крайното 3:0 оформи Рикардиньо от дузпа седем минути преди края на редовното време.

Победата бе първа за "сините" от пет кръга насам.

Левски остава на шестото място, но се изравни по точки - 32 с петия ЦСКА 1948, но е с два мача повече от "червените". Локо Пд е четвърти с 35 т.