ВАР се превърна в основен герой при равенството между Славия и ЦСКА

ВАР се превърна в основен герой при равенството между Славия и ЦСКА Снимка: start-photo.bg

Славия и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в "Овча Купел" в мач, в който и двата отбора можеха да претендират за трите точки.

ВАР се превърна в главен герой в срещата, след като отмени дузпа за Славия и гол за "червените".

Минута преди края на първата част домакините получиха дузпа за нарушение на Махмутович срещу Керчев. Станимир Тренчев показа бялата точка, но Ивайло Стоянов на ВАР го привика и дузпата бе отменена.

На повторенията се видя как Махмутович играе и с топката, но все пак решението остана спорно.

Секунди по-късно бе отменен гол на ЦСКА. Линдсет вкара топката в мрежата, но ВАР отново привика Тренчев, който отмени попадението заради игра с ръка на Назон. Нападателят отклони топката с ръка, която обаче бе прилепена.

Все пак, двата отбора си размениха по един гол през втората част.

Въпреки че Славия натискаше, ЦСКА откри резултата. В 67-ата минута Георгиев си отбеляза автогол, опитвайки се да изчисти топката при разбъркване в наказателното поле.

Крайното 1:1 оформи резервата Роберто Райчев, който отблизо разстреля Бусато в 86-ата минута.

За ЦСКА това бе 15-и пореден мач без загуба. "Червените" са лидери в първенството с 42 точки, на три пред втория Черно море, но вече и с мач повече. Славия е 10-и с 21 пункта.

Тагове: цска, славия