Възродена Германия отнесе Португалия в страхотно шоу с 6 гола

Възродена Германия отнесе Португалия в страхотно шоу с 6 гола Снимка: Getty Images

Германия отнесе Португалия с 4:2 на "Алианц Арена" в Мюнхен в най-качествения двубой от Европейското първенство до момента.

След загубата от Франция в първия кръг, днес играчите на Йоги Льов играха като преродени, макар че срещата вървеше зле за тях през първия половин час.

Двубоят се игра във вихрено темпо и интересните моменти идваха един след друг.

Още в 5-ата минута Робин Госенс накара стадиона да изригне с хубав гол след пас на Кимих, но ВАР се намеси и го отмени.

Десетина минути по-късно Португалия направи шеметна контраатака, при която Кристиано Роналдо първо изчисти с глава от своята половина, а после спринтира, получи от Диого Жота и вкара на празна врата.

Това беше негов първи гол срещу Германия и негов трети на това Европейско първенство.

Добрите минути за Португалия обаче свършиха и последва светкавичен обрат на Бундестима.

В 34-тата минута Госенс пусна към Кай Хаверц, който изпревари Рубен Диаш и засече за 1:1. По-късно се оказа, че Диаш последен е играл с топката и попадението беше записано като негов автогол.

4 минути по-късно отбраната на "мореплавателите" отново беше тотално надиграна от налитащите германци. Този път Кимих центрира прострелно отдясно и Рафаел Герейро засече отблизо в собствената си врата - втори автогол и 2:1!

Автоголовете на това първенство вече са 5, което е рекорд на еврофинали.

Преди почивката имаше още едно опасно положение пред Руи Патрисио, но вратарят спаси удара на Гнабри.

През второто полувреме Германия продължи в същия дух, а защитата на португалците тотално издишаше.

В 51-вата минута отново Госенс центрира отляво и Кай Хаверц отблизо се разписа за 3:1.

Не след дълго самият Госенс ознаменува страхотния си мач със заслужен гол за 4:1, като отново Португалия увисна и по двата фланга, а голмайсторът се разписа с глава.

След четвъртото попадение Бундестимът свали темпото и до края Роналдо и компания наложиха натиск.

Диого Жота намали на 2:4 след асистенция на Кристиано, а Ренато Санчес уцели гредата, но до някакви изненади не се стигна и германците грабнаха победата.

Така в "групата на смъртта" предстои изключително интересна развръзка.

В класирането начело остава Франция с 4 т. пред Германия и Португалия с по 3 и Унгария с 1.

Бундестимът има наглед най-лесната задача в последните мачове - да победи Унгария у дома.

Сблъсъкът между Франция и Португалия пък крие много неизвестни.