10 от Арсенал взеха лондонския сблъсък с дузпа

10 от Арсенал взеха лондонския сблъсък с дузпа Снимка: Getty Images

Арсенал трябваше да се потруди доста, за да стигне до победа с 1:0 над Кристъл Палас във втория кръг на Висшата лига.

Гол от дузпа на Мартин Йодегор донесе трите точки, а в последния половин час "артилеристите" трябваше да удържат преднината си с човек по-малко.

През първото полувреме на два пъти Еди Нкетия пропусна за Арсенал, а удар на Йодегор беше спасен.

В 51-вата минута Нкетия спечели дузпа след нарушение на Джонстън и Йодегор я превърна в гол.

Мачът стана далеч по-сложен за Арсенал в 67-ата минута, когато Такехиро Томиясу беше пресилено изгонен с втори жълт картон.

Тимът на Микел Артета заложи на корава защита до края, а натискът на Кристъл Палас не даде резултат.

Така Арсенал събра максималните 6 т. от първите си два мача от новия шампионат, докато Палас остава с 3 т.