Реал отново започна зле, но намери сили за обрат

С двата си гола след почивката Бензема донесе обрата и утешителната победа на Реал Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели с 4:1 след обрат гостуването на Валядолид в Ла Лига.

След крушението срещу Аякс в Шампионската лига, тази вечер "Белия балет" отново премина през доста трудни моменти, но взе победата и затвърди третото си място в класирането.

Валядолид започна много силно и в 12-ата минута получи дузпа, но Рубен Алкарас я изпълни по ужасен начин над вратата.

В следващите минути на два пъти голове на домакините бяха отменяни заради засади - и двата пъти справедливо.

В 29-ата минута Валядолид най-сетне поведе с попадение на Ануар, който завърши отблизо прекрасна комбинация - 1:0.

Само пет минути по-късно Реал изравни след корнер, когато Рафаел Варан се възползва от лоша намеса на вратаря Масип и не пропусна да се разпише за 1:1.

В 51-ата минута беше отсъдена дузпа и за Реал, която Карим Бензема превърна в гол за 2:1. Малко по-късно Бензема се пребори след центриране от корнер и с глава покачи на 3:1.

Когато вече не изглеждаше възможно нещо да застраши победата на Мадрид, Каземиро си изкара втори жълт картон и беше изгонен. В 85-ата минута обаче Лука Модрич навлезе в наказателното поле и с удар по диагонала фиксира крайното 4:1.

Трите точки не вършат много работа на Реал, който е на цели 12 от лидера Барселона. Вторият в класирането Атлетико Мадрид има 5 т. повече.