Този път от Меси бяха пасовете, а Фати реши всичко за минута и половина

Взаимодействието между Ансу Фати и Меси донесе победата на Барселона Снимка: Getty Images
Взаимодействието между Ансу Фати и Меси донесе победата на Барселона

С два гола на младия Ансу Фати, Барселона победи Леванте с 2:1 на "Камп Ноу" в последния мач от кръга на Ла Лига.

17-годишният талант постави рекорд за най-млад играч в испанския елит, който отбелязва два гола в един мач.

Двете попадения паднаха в разстояние на стотина секунди, а асистенциите бяха на Лионел Меси.

В 30-ата минута Меси пусна виртуозен пас от централната зона, с който разсече защитата на Леванте, а Ансу Фати се изстреля отляво и завърши между краката на вратаря.

В 32-ата минута Меси проби и отново намери Фати отляво в пеналта, за да последва нов удар между краката на Айтор Фернандес за 2:0.

Едва в добавеното време на втората част Леванте успя да върне един гол след изстрел на Рубен Почина през куп от играчи и лоша намеса на Тер Щеген.

Барса обаче не изпусна победата и със събрания актив от 46 т. се доближи на 3 от лидера в класирането Реал Мадрид.