Златан с хеттрик срещу Лориен

Златан вкара два гола от дузпи.

Златан Ибрахимович реализира хеттрик при победата на шампиона Пари Сен Жермен над гостуващия Лориен с 3:1 в среща от 30-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Възпитаниците на Лоран Блан се върнаха на върха в класирането като имат 59 точки. Олимпик Лион, който е на второ място с 58 точки е домакин на Ница по-късно днес.

Ибрахимович откри резултата още в 4-а минута от дузпа, но в 67-а Джордан Аю възстанови равенството. Шведът вкара втора дузпа в 82-а минута, а в даденото от рефера продължение сложи точка на спора с трето попадение след пас на Марко Верати.

Ибрахимович вече има 17 гола в 21 мача в шампионата. Лориен записа трета поредна загуба като гост и заема 16-о място в класирането с 34 точки.