Велик Агуеро задмина Тиери Анри и стана №1 в историята на Висшата лига

Агуеро направи истинско шоу с хеттрик при размазването на Вила Снимка: Getty Images
Агуеро направи истинско шоу с хеттрик при размазването на Вила

Серхио Агуеро стана чужденецът с най-много голове във Висшата лига.

Това се случи при разгрома на Манчестър Сити с 6:1 като гост над Астън Вила, в който аржентинският нападател заби хеттрик и така излезе пред Тиери Анри във вечната ранглиста.

Агуеро вече има 177 попадения в Премиър лийг и така счупи рекорда на легендата на Арсенал (175). Кун излезе и четвърти сред всички реализатори в английския елит заедно с Франк Лампард, който също има 177 гола. Пред тях остават Анди Коул (187), Уейн Рууни (208) и Алън Шиърър (260).

Иначе Сити не срещна никакви проблеми с Вила днес и си правеше каквото иска със съперника. Рияд Марез се разписа на два пъти в началото, после Агуеро добави един шедьовър с далечен изстрел.

В самия край на първата част Габриел Жезус покачи на 4:0, а през второто полувреме Агуеро записа още две попадения.

В Самия край Ел Гази отбеляза почетния гол за домакините от дузпа.

Така "гражданите" излязоха втори в класирането с 47 т., на две пред третия Лестър. Лидерът Ливърпул обаче все още е с цели 14 т. повече и мач по-малко.