Арсенал продължава за Купата, но изгуби Торейра

Торейра беше контузен от Джеймс Болтън още в 14-ата минута Снимка: Getty Images
Торейра беше контузен от Джеймс Болтън още в 14-ата минута

Арсенал се класира на 1/4-финал за Купата на Англия след победа с 2:0 над Портсмът.

"Артилеристите" надделяха с голове на Сократис и на Еди Нкетия, но лошата новина за тях от мача е тежката контузия на Лукас Торейра.

Халфът беше грубо фаулиран от Джеймс Болтън в 14-ата минута и получи травма в глезена, като се наложи шиниране на крака му. Няколко минути му беше оказвана медицинска помощ и след като беше изнесен на носилка, беше откаран с линейка от стадиона.

Сократис откри резултата в дългото продължение на първото полувреме, а малко след подновяването на играта Нкетия реши срещата с второ попадение.

Торейра ще мине тестове утре и тогава ще се разбере повече за състоянието му.