Лео избухна с четири гола след 400 "сухи" минути в Ла Лига

Меси вкара четири, а Видал - петия.

Лионел Меси реализира четири гола и втория най-бърз хеттрик в кариерата си. На аржентинеца му отне само 40 минути, за да вкара три попадения на Ейбар на "Камп Ноу" при успеха на каталунците с 5:0. Интересно е, че преди това близо 400 минути (398) Меси нямаше попадение в Примера, но срещу баските бе неудържим.

За статистиката - най-бързият хеттрик на Меси е срещу Майорка - за 30 минути през 2011-а.

Лео започна рецитала си в 14-ата минута, когато преодоля с лекота защитник на гостите, излезе срещу вратаря Марко Дмитрович и технично насочи към далечния ъгъл за 1:0.

В 37-ата Артуро Видал изведе Меси отляво на наказателното поле, Ла Пулга надбяга бранител и търкулна топката по диагонала за 2:0.

В 40-ата се стигна и до трети гол. Гостите от "Ипуруа" сбъркаха при изнасянето на топката и Лео Меси се озова свободен в наказателното поле. "Десетката" реши да подаде встрани за Гризман, който не си поведе добре и загуби владението на топката. Тя обаче стигна отново до Лео, който с лекота вкара за 3:0, оформяйки хеттрика си.

В последните няколко минути Барса вкара още два гола. Меси отбеляза четвърти в 87-ата, а две по-късно името си сред голмайсторите записа и Артуро Видал.