Изцепка на Де Хеа, драма с ВАР в края и без победител между Юнайтед и Евертън

В срещата имаше и доста нерви Снимка: Getty Images
В срещата имаше и доста нерви

Евертън и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 на "Гудисън Парк" в изключително оспорван двубой от Висшата лига.

Вратарски грешки, много нерви и драма в края белязаха срещата. Започна се с голям гаф на Давид де Хеа - стражът се забави при една върната към него топка и накрая я изстреля право в крака на Доминик Калвърт-Люин, а тя влезе във вратата - 1:0 за Евертън още в 3-ата минута.

Юнайтед натисна и в 31-ата минута Бруно Фернандеш изравни с коварен удар, при който Джордан Пикфорд не беше покрил близкия си ъгъл.

Мачът стана доста нервен, като и двата тима имаха нови шансове за гол, а Евертън даже удари греда чрез Сигурдсон от фаул.

До драма се стигна в края, като първо Пикфорд блесна с невероятно двойно спасяване, а после на другата врата Евертън вкара втори гол. ВАР обаче отмени попадението заради засада на падналия Гилфи Сигурдсон - който отдръпна краката си, за да влезе топката във вратата и съдиите прецениха, че това означава, че е в активна позиция.

По същото време Тотнъм и Улувърхемптън спретнаха луд спектакъл в Лондон, който завърши 3:2 за "вълците" и задълбочи кризата в отбора на Жозе Моуриньо.

Бергвайн откри за "шпорите" с добавка, Мат Дохърти изравни, а в края на полувремето Серж Орие отново изведе Тотнъм напред.

След почивката обаче Диого Жота изравни от самата голлиния, а Раул Хименес донесе успеха на "вълците".

В класирането Юнайтед и Уулвс събраха по 42 т., с 3 по-малко от четвъртия Челси. Тотнъм остана на седмата позиция с 40 т., а Евертън е 11-и с 37.