Ювентус отстреля Интер в свирепо дерби и отново поведе в Серия А

Игуаин този път беше резерва, но използва големия си шанс и реши мача Снимка: Getty Images
Игуаин този път беше резерва, но използва големия си шанс и реши мача

Ювентус взе свирепото дерби в Серия А срещу Интер с 2:1 на "Джузепе Меаца" и отново поведе в класирането на италианското първенство.

Двата отбора показаха качествен футбол в оспорван мач, решен от малки детайли и от смените на треньора на Юве Маурицио Сари - тъй като две резерви изработиха победното попадение.

Началото беше за Юве и шампионите откриха още в 4-ата минута.

Пауло Дибала шутира, топката мина между краката на Шкриняр и влезе в далечния ъгъл за 1:0.

Кристиано Роналдо беше близо до това да удвои, но гредата спря удара му. В 18-ата минута Интер успя да отговори с изравнителен гол от дузпа.

Тя беше отсъдена за игра с ръка на Матайс де Лихт, а Лаутаро Мартинес реализира от бялата точка за 1:1.

До края на полувремето не липсваха добри положения и пред двете врати, но двамата вратари се справиха, а попадение на Роналдо правилно беше отменено с ВАР заради засада на Дибала.

С последния съдийски сигнал за първата част футболистите се спречкаха на влизане в тунела и се образува меле.

През втората част голямата битка на терена продължи и Юве започна частта по-силно, после Интер беше много близо до втори гол - Весино стреля, имаше рикошет и дясната греда спаси Шчезни.

Големият момент на гостите дойде в 80-ата минута с комбинация между две резерви. Бентанкур изведе Гонсало Игуаин в пеналта и нападателят светкавично стреля под плонжа на Ханданович за 2:1.

"Старата госпожа" удържа финалния натиск на Интер и си тръгна с трите точки от дербито.

Така Ювентус си върна първото място в класирането и вече е на точка пред днешния си съперник.